10.28.2010

Na wesoło, czyli z życia przeciętnego Czecha (;

Ludzi od wieków interesowała kultura i życie codzienne innych narodów. W związku z tym, będąc w Pradze, nie mogłam poprzestać na zwiedzaniu muzeów i podziwianiu zabytków - musiałam chociaż podjąć próbę prześledzenia przebiegu dnia przeciętnego Czecha. Biorąc pod uwagę moje obserwacje, mogę śmiało stwierdzić, że życie codzienne tego narodu jest nadzwyczaj ciekawe.

Zaczynamy od pięknego poranka. Dobry Czech, po obudzeniu, niezwłocznie podąża do kawiarni, by, pijąc filiżankę pobudzającego napoju, potwierdzić, że w rzeczywistości jest Dobrym Czechem.Następnie pora na drugie śniadanie - i tutaj nikt nie pozwoli sobie na zwykłą kanapkę z serem i szynką - dodatki muszą pochodzić z importu. I to jakiego.Obiad należy zjeść w wykwintnej restauracji. O, ta wygląda idealnie!Na podwieczorek Czech udaje się do wysokiej klasy kawiarni...Na koniec dnia należy także zadbać o ekologię, a zatem segregujemy odpady:
-na te duże...-i na te bardziej uśmiechnięte! :)Tym sposobem, Dobry Czech ma świadomość spełnionego obowiązku obywatelskiego i może się udać na zasłużony odpoczynek. :)

4 comments:

 1. Cała Magda... całymi dniami szlaja się po knajpach, kawiarniach, restauracjach... I potem trudno się dziwić, że odpady zaczynają się do niej uśmiechać :D

  Dobry Polak przed najazdem na obce ziemie zwykle uczy się języka tubylczego:
  směšný odpad - odpady mieszane (u nas nazywane komunalnymi)
  sutě odpady - gruz, odpady budowlane

  ReplyDelete
 2. A Ty jak zawsze musisz mi psuć całą zabawę ;*
  I co mi daje to, że są komunalne i gruzowate, jeżeli nie sprawiają wówczas żadnej radości?

  ReplyDelete
 3. Czyli że co? Lubisz się babrać w śmieciach? Jak chcesz, to będę Ci je zbierał i co jakiś czas dostarczał :D

  Z mojego punktu widzenia śmieci, to śmieci. Zwykle ich nadmiar psuje humor...

  ReplyDelete
 4. Ale Czechy to taki cudowny kraj, gdzie nawet śmieci poprawiają humor! A z resztą... mi wszystko poprawia humor i zawsze mam dobry (;

  ReplyDelete